Marigona Residence

A new housing complex  is being built in Preoc, a village near Prishtina. Named Marigona Residence, the complex will provide 150 individual houses, about 1000 apartments and it also includes some other facilities like recreational parks, a primary school, a hotel, a shopping center and a hospital.

The following description by the developers,

Marigona Residence is a neighborhood with a modern concept of living and it covers an area of 32 hectares. It is located near the Prishtina-Skopje highway, in the 8th km southwest of Prishtina.

In Marigona Residence motorized, cyclists and pedestrians will find their paradise. Everyone will have their separate spaces, without encountering each other. Marigona Residence offers an advanced security system, with a sophisticated technology, with a very modern architecture, functional, attractive, and aesthetic. All the apartments at Marigona Residence are build in that way that maximizes the utilization of the sun, and that facilities do not obstruct one-another. Using the most modern infrastructure in Kosova, Marigona Residence has shown high deliberation toward environment preservation.

Green, spaces cover Marigona Residence with more than 40% of the area provided for parks, game spaces for children and adults, as well as cultural, social and sports activities. One of the features of Marigona Residence is that it offers a sewage system divided for waste water and atmosphere rainfall, boulevards that cover areas of 17 meters, and also sufficient parking on and underground. The entire neighborhood is covered with electricity installations, internet, telephone, and cable TV, as well as signaling and street lighting.

Taking into consideration the urban chaos created in Prishtina for years, and the increased demand of citizens for a better and more organized life, Marigona Residence is building the most modern neighborhood in the region.

All images courtesy of marigonaresidence.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
49 comments
 1. bekim mema says: May 18, 20108:11 pm

  Please send me information on how to acquire a house in Marigona Residence to my email address:b2012m@hotmail.com

  Thank you.

 2. Vigani -Prizren says: May 26, 201012:06 am

  Kur shof kete projekt jam krenar se jam shqipetar,vertet po befasohna nga kjo qe pashe.U stepa ,nje dridhje me hyri ne trup , u renqetha sa veq sa nuk me dolen lotet nga gezimi.Vetem ne Dubai sheh gjera te tilla ,e te mrekullueshme, e jo askund tjeter.
  Jetoj dhe punoj ne Kosove.Besoj qe qmimi eshte shum i lart e mundesit jan te vogla por ju lutem ma dergoni nje ofert lidhur me cmimet.
  Ju ideator, projektues e ju investues Bravo bravo , e hallall ju qoft gjiri i nanes, edhe buka qe e hani.

 3. besim says: May 28, 201010:14 pm

  E nderuara marigon residense ne qofte se eshte e mundur te me dergoni te dhena per shtepi ose per apartmane dhe mundesite e pageses.jetoje dhe punoje ne zvicer dhe gjithashtu jam prishtinas me nderime nga besim kasabaqi

 4. arta says: May 31, 20109:34 am

  te lutme me informo per cmimi n e metrit katror?

 5. Tamir Skenderi says: June 6, 201011:59 am

  Vetem nje mund te them mrekullueshem,nese kish pas mundesi me ma dergu cmimoren qe t’i shoh se sa jane cmimet e ketyre banesave dhe shtepive,ju faleminderit dhe suksese.

 6. flora says: June 20, 20102:58 pm

  Wow mrekulli, me te vertet eshte diqka e mahnitshme, nese ka mundesi qe te mi tregoni qmiimet e shtepiave, po ashtu edhe te banesave,

  shume suksese vetem vazhdoni.

 7. florenti says: July 10, 20109:56 pm

  Fantazi.
  Sa janë çmimet e banesave dhe shtëpive për metër katror?
  Falemnderit

 8. Muhamet Gashi says: July 13, 20106:41 pm

  Ju pershendes Ju lutna nese kini mundesi te me dergoni Qmimin e sakt edhe nese kini mundesi te me dergoni ndonje plan ju pershendes

 9. flamur says: July 13, 20107:55 pm

  Please send me information on how to acquire a house in Marigona Residence to my email
  Falemenderit

 10. Isa Haxhiu says: July 14, 20102:23 pm

  Ju lutem per qmim !

 11. Isa Haxhiu says: July 14, 20102:26 pm

  Qmimin per te gjitha kategorite, ju lutem !

 12. ajet says: July 15, 20106:51 pm

  pershendetje a ka mundesi te me informoni per qmimet si dhe menyrat e pageses ju faleminderit shum

 13. Visar says: July 18, 201011:15 pm

  pershendetje a ka mundesi te me informoni per qmimet si dhe menyrat e pageses ju faleminderit shume

 14. Labi says: July 19, 20108:59 am

  tani shofim se kemi per qka të mburremi me veprat tona e jo t’ia kemi lakmi veprave te projektuseve te huaj,ju lumt per kete projekt te mrekullueshem…

 15. genti says: July 19, 20108:05 pm

  ju lumte per projektin e ralizuar e qe eshte i merekullueshem,a kish pas mundesi te tregini qmimet e tyre,ose te publikoni ndonje qmimore.

 16. sheki says: July 20, 20109:22 pm

  me intereson sa jane qmimet per meter katror te banesave dhe shtepite ju faleminderit

 17. Bujar Selmani says: July 29, 20105:16 pm

  E nderuara Marigona Residense,a eshte e mundur te me tregoni se si e keni rregulluar sistemin e ngrohjes(Cfar sistemi)dhe ujit te ngrohte.

  Pershendetje te perzemerta,

  Bujari.

 18. riza latifi says: August 3, 20103:52 pm

  sa osht qmimi per meter katror…per ndertim te shtepiave ???? nga kompania RIZA COMAPNY 045580676 …

 19. Rioni says: August 5, 20104:37 pm

  sa kushton qmimii blerjes pere meter katror i shtepive banesave dhe lokaleve si dhe kushtet e blerjes

 20. syla zenel says: August 9, 20106:39 pm

  mir mroma ju lutemi qe qe letmi qoni qmimet e blerjes te shpijave me komplet qysh duhet, prospektin ju lutemi..

 21. Adelina says: September 20, 20105:11 pm

  hmmmm shum bukur nuk diskutohet, por pak zhgenyse ne iformatat per banim ne margion:shpiat,banesat etj…krejt ky investim kaq pak informata,edhe tjetra pse skeni opcjon per shqip :D sikur i keni dallu blersit e juaj.
  faleminderit

  suksese dhe shpresoj se tjetert do te marrin shembull prej keti projekti e ta bejm KOSOVEN nje vend ashtu qysh e meriton… PARAJSÉ

 22. Fadil Ademi says: October 29, 20107:36 pm

  Please send me Price list for Apartaments and Villa’s

  Thank you

 23. Dija says: November 21, 20109:31 am

  Urime per punen qe beni me vjen mire qe ka ne Kosove njerz te till qe kan kso idea dhe bejn projekete te tilla kaq madhore urime urime uroj ti perfundoni ashtu si keni menduar.

 24. Jasmina. says: November 22, 20102:07 am

  WoW no Comment vetem sukse ne punen qe e beni
  Ju lutem me dergoni te dhena dhe cmimet per shtepi,dhe me shum informata se si mund te blejm dhe ne qe jem jasht kosove
  Falemderit

 25. flora says: November 22, 201010:12 am

  ju lutem qmimet e m2 per banesa

 26. flora says: November 22, 201010:13 am

  ju lutem qmimin e m2 te banesave

 27. ziki says: November 22, 201010:29 pm

  askund nuk e pash nje pergjigje te vetme ? a ja vlen ky marketim pasi qe nuk marin te interesuarit asnje pergjigjeje ????

 28. Drita says: November 26, 20102:23 pm

  Pune te mbare dhe suksese.
  Deshiroj te di se si funkcionon sistemi i ngrohjes.
  Faleminderit,

 29. Ferid says: November 29, 20109:05 pm

  Pershendetje.

  Vertet te jetosh ne ket lagje eshte nje mrekulli .
  Smund ti besosh syrit qa po sheh ne ket lagje.
  Ju lumt….

  E pash qe kishin kerku shum Shok Cmimin e shtepive te Marigona Residence

  Ketu mund ti kqyrni cmimet.:

  http://www.marigonaresidence.com/

 30. Jeton says: December 2, 201011:31 am

  Une jam menagjer me ni kompani vendore kur e pash projekti tuaj , desha ta di se si mundemi me kontaktu per te lidhur biznis me ju ,nese kemi cilsi ne prodhimet tona neve si kompani biznisi e kemi furnizim me mobilje jemi nder kompanit me te forta ne lemi e mobilerive ,pershendetje nga jetoni.

 31. Mirjeta Bejtullahu says: December 13, 20101:51 pm

  SHUUUUME bukur me pelqene. Vetem se ju lutem nese ka mundesi qmimoren te e publikoni ose te ma dergoni ne e-mail. si dhe mundesine dhe menyren e pageses.

 32. Fadil says: December 21, 201012:17 am

  Ju Lutem nese keni mundsi te mi tregoni qmimet e banesave per m. katror dhe mundsish planet e mbrendshme dhe kur fillon ndertimi.

 33. jeton says: January 7, 20111:32 pm

  Te nderuar e pash projektin e juaj me pelqeu shume nese ka mundesi te me dergoni ne email qmimoren dhe menyren e pageses ju pres pergjigje.
  Me nderime

 34. behxheti says: January 10, 20119:57 pm

  shum bukur por shum pak informata ju lutem nese keni mundsi mem tregu me gjersish pre shtepit me 210m2 per qmime jam shum i enteresuar falemenderit per mir kuptim
  pres pergjigjen tuj

 35. muhamed haliti says: January 21, 20117:11 pm

  looking to buy house in kosovo,please can you send me more information to my email.an also a list for your prices.thanks very much.

 36. Bashkim says: May 9, 20119:16 pm

  Hallall projec ju kishe lut te mi dergoni te dhenat e shepive qfar kushte I ofroni clientve edhe qmimet pershendetje

 37. marieta says: May 11, 20119:06 am

  Tung
  Nese ka mundesi te marre informata me te holleishme permes email,pasi qe jam e interesuar.

 38. drenusha says: May 26, 20116:41 pm

  Te nderuar e pash projektin e juaj me pelqeu shume nese ka mundesi te me dergoni ne email qmimoren dhe menyren e pageses ju pres pergjigje.

  me respect:

 39. ekrem says: May 30, 201110:20 pm

  o shum projekt i mir po ket projekte e kan ndertuar per veti hajnat e kososves me pare te popllit edhe hajnat i rezervojn edhe pysin kishe nuk po e dim sa e qysh kushtojn, se aj qyteteari i ndershum as nuk pyt po as nuk ka mundesime ble me pare te djerses ,. qaoo nga ekremi

 40. enesi says: August 23, 201110:36 am

  Ju lutem cmimet per meter katrore edhe mundesit e pageses. flm

 41. toni says: September 21, 20116:57 pm

  kisha pas deshir tma tregoni nji plan te shtepive qe keni ne rezidencen tuja flm per mir kuptim

 42. toni says: September 21, 20116:59 pm

  a ka mundesi tregimin e n donji plani te vetem se po me vyen per punim te shtepis
  faliminderit per mir kuptim

 43. mila says: October 7, 201111:32 pm

  ju lutem per qmim metra katror

 44. mila says: October 7, 201111:36 pm

  shum interessant nese esht edhe e pagushme

 45. Driton says: June 12, 20122:38 pm

  Nese ka mundesi me ma dhan numrin e juaj se kush i ka ndertu keto shpia. ..dua te njejtin plan ne lagjen time ne Prishtine,….flm

 46. Xhemka says: July 14, 20133:08 pm

  pershendetje a ka mundesi te me informoni per qmimet si dhe menyrat e pageses ju faleminderit shum – See more at: http://onupks.com/2010/05/marigona-residence/#sthash.J3PIjgvU.dpuf

 47. benni says: September 17, 201311:26 pm

  perschendetje a ka mundesi kush asht i zoti i shpiva se ishet edhe nuk po kaxon qmi
  se na qysh mune me dit pa ukon i qmi kofse ekin interes me shit kaxon i qmin e par 4 soba

 48. Arijana says: February 23, 201410:32 pm

  Ju lutem me e-mail qmimet si shkojn, dhe me shum info per shkollim pasi qe per momentin jemi ne londer dhe shpresoj te jan ne nivelin e duhur, falemnderit.

 49. valdrin sylejmani says: May 19, 201410:59 pm

  A ka mundesi te lutem me ma dergu me email qmimin e shtepi se me te lire qe e keni ne marigona residence. Flm

Add your comment